ליטיגציה מסחרית

משרד עורכי דין חצבני ושות' מעמיד לרשותכם מעטפת מקצועית ואיכותית של שירותים בתחום המשפט האזרחי-מסחרי.

תחומי התמחות

ליטיגציה, ובעברית "התדיינות", הוא שם מקובל למקצוע הטיעון, הייצוג וההופעה בבית משפט.

בשנים האחרונות חלה מגמה של התמחות מוגדרת בתחום הליטיגציה, כך שיש עורכי דין אשר מתמחים בייצוג בסכסוכים בבתי משפט ובערכאות אחרות באופן בלעדי. תחום הליטיגציה כולל בתוכו גם התנהלות בטרם פנייה לערכאות משפטיות, כגון: משלוח מכתבי התראה, וקיום מו"מ לפשרה.

ליטיגציה מסחרית היא תת תחום של הליטיגציה האזרחית העוסק בפתרון סכסוכים שנובעים מיחסים עסקיים בין ישויות או אנשים. ליטיגציה מסחרית יכולה לכלול נושאים כגון: הפרת חוזים, עוולות עסקיות, תביעות ייצוגיות, דיני תאגידים, מסחר בינלאומי ועוד. ליטיגציה מסחרית עשויה להתנהל בבתי משפט מדיניים או פדרליים, או בהליכי גישור או בוררות, בהתאם לסוג הסכסוך ולהסכמות בין הצדדים.

עורך דין המתמחה בליטיגציה, ובכלל זאת בליטיגציה מסחרית נקרא ליטיגטור, והוא צריך להיות בעל ידע רחב ומעודכן בחוקים ובתקנות הקשורים לתחום, וגם בעל כישורי הופעה ותקשורת גבוהים בבית המשפט.

למשרדנו ניסיון עשיר בתחום הליטיגציה המסחרית. עו"ד חצבני הוא יוצא מחלקת ליטיגציה מסחרית מובילה של פירמה גדולה וידועה בארץ, שם צבר ניסיון רב בניהול תיקי ליטיגציה מורכבים ומתוקשרים, וייצג לקוחות רבים בארץ ובחו"ל, בהן חברות גדולות במשק הישראלי. בנוסף, עו"ד חצבני הוא בוגר מערכת בתי המשפט כמי שהתמחה בתור עוזרו המשפטי של נשיא בית המשפט המחוזי במחוז הצפון, שם למד את מערכת המשפט מבפנים. "כמי שהיה שם" עו"ד חצבני מתמחה בניהול תיקי ליטיגציה אל מול הערכאות המשפטיות תוך הצגת ה"קייס" של הלקוח באופן המדויק ביותר וחתירה להשגת התוצאה המיטבית.

שירותי המשרד במסגרת ייצוג בהליכי ליטיגציה מסחרית כוללים, בין היתר:

  • ייצוג והופעה בכל הערכאות המשפטיות, בבוררויות ובהליכי גישור;
  • תביעות כספיות;
  • תביעות B2B;
  • סכסוכי שותפים ובעלי מניות;
  • תביעות בתחום דיני החברות, ניירות ערך והגבלים עסקיים;
  • תביעות בתחום הנדל"ן ותכנון ובנייה;
  • הגשת בקשות דחופות לצווי מניעה, צווי עיקול וכד';
Scroll to Top